מתלבטים בהקמת שותפות!! כמה טיפים שכדאי לדעת

 
הרבה גולשים שואלים אותי האם כדאי להקים שותפות או לפעול באופן עצמאי? שאלה זו מעסיקה רבים מאתנו וזאת בשל הרצון שלנו להתפתח מבחינה עסקית, תוך פיזור מחושב של הסיכון ההשקעה.

הרשו לי לתת מספר דגשים לקראת ההחלטה להקמת שותפות עסקית.

ראשית נבין כי בניית שותפות היא תהליך דינמי המחייב את הצדדים לרגישות כלפי שותפיהם ולמידה רבה של יכולת התבוננות עצמית. ההצהרה על מחויבות לשותפות היא רק הצעד הראשון בתהליך. יש להבין את היתרונות לצד החסרונות בהקמת השותפות. לפני שאתם מקבלים החלטה על צרוף שותף או הצטרפות לשותפות, ריכזתי מספר נקודות לצורך הבנת התהליך:

בניית אמון בין השותפים – כבוד הדדי ואמון מתבססים על ההכרה במטרה המשותפת, ברצון הטוב של כל השותפים ובכך שלא ינצלו את השותפות לפגיעה בצד האחר. הכבוד ההדדי הוא האמונה כי כל אחד מן השותפים מסוגל למלא היטב את תפקידו ואת חלקו בשותפות. למעשה לשלב זה מהווה בירור ראשוני של ציפיות, תפקידים, חלוקת רווחים ומחירים השקעה שנדרשים. אנו נערוך הסכם שותפות המפרט בין השאר את חלקו של כל שותף ברווחים, את תנאי פרישה, אחריות כל שותף וכמות ההשקעה הנדרשת בהתאם לאחוז מהרווחים.

פתיחת ערוצי תקשורת – שותפות נכונה מאפשרת לכל שותף להביא לידי ביטוי את יתרונותיו ולחפות בכך על חסרונות האחר. לצורך כך נדרשת מידה רבה של פתיחות בין השותפים, בעיקר נכונות לחשיפת נקודות תורפה. למעשה בשלב זה אנו קובעים את חלוקת העבודה בין השותפים ומגדירים כללי התנהגות כגון: אילו החלטות נלקחות במשותף ומתי זכאי כל שותף לפעול בנפרד.

הכרת הערך - על השותפים להכיר בעובדה כי השותפות מאפשרת להם להשיג תוצאות טובות יותר ביחד, שכן: "השלם גדול מסך כל חלקיו". הכרה זו פותחת את האפשרות ליצור מבנים ותהליכים לקראת מימוש השותפות. בשלב זה מאשרים תכניות פעולה עסקיות הכוללות אחריות לביצוע המשימות, הגדרת סמכויות, לוחות זמנים, מתכונת עבודה, השקעה כספית בהתאם לנקבע בהסכם ואחריות לביצוע המשימות.

השלב האחרון הינו שיתוף פעולה בפועל, מימוש עשיה משותפת המנצלת יתרונות כל שותף בשותפות ויישום התוכנית העסקית באופן משותף.

חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע לצורך הכנת תכנית עסקית כך גם בהכנת הסכם שותפות.

 
 
 
 
הלוואה לעסק שלך בערבות מדינה
 
 
צור קשר
 
התקשר אלינו
 
052-8855244
 
השאר פרטים ואנו ניצור איתך קשר