מתכננים לפתוח עסק קטן, או שאתם כבר פתחתם עסק , חשוב לדעת כי הרצון לגדול, לשגשג ולהצליח מחייב השקעה כספית לא קטנה. אך קיימת בעיית מימון שכן כבר בשלבי ההקמה והניהול השוטף אתם נתקלים בהוצאות חודשיות קבועות ובכללם – דמי שכירות, קניית ציוד ומלאי, שיפוץ ואחזקה, משכורות ושיווק המונעות מכם להשקיעה. כיום ניתן לקבל הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים ממגוון קרנות וגופים, בריביות נמוכות ובתנאים נוחים. עם זאת חשוב לזכור כי לא כל ההלוואות מתאימות לאופי העסק ולפעילות העסקית. בחירה מושכלת של סוג ההלוואה היא קריטית להצלחת העסק.
 

היכן ניתן לקבל הלוואה?

 
הצעד הראשון יהיה לבחון את אפיקי ההלוואה השונים העומדים לרשות עסקים קטנים, ולבחור מתוכם. הבנק שלכם הוא המקום הראשון אליו יש לפנות בבקשה להלוואה. כשמדובר על הלוואות לעסקים קטנים, לרוב הבנק לא ייתן את ההצעה המשתלמת ביותר אך ההצעה שתקבלו ממנהל הסניף שלכם תשמש עבורכם נקודת פתיחה מצוינת בסקירת אפשרויות נוספות לקבלת הלוואה חוץ בנקאית, ובמשא ומתן עם הגופים השונים המציעים הלוואות כאלה. הבחירה לבסוף תיעשה לאחר עריכת סקר שוק מדוקדק, השוואת ריביות ובחינת תנאי ההלוואה המוצעת תוך התאמה מלאה לסוג העסק, לגודלו, לוותק שלו ולמצבו הפיננסי.
 

סוגי הלוואות

 
  1. 1. הלוואות בערבות מדינה
מדינת ישראל הקימה את הקרן להלוואות בערבות המדינה על מנת לסייע ולעודד צמיחת עסקים, על ידי מתן הלוואות נוחות ומשתלמות בערבותה. הקרן מחלקת הלוואות לעסקים קטנים לצורך הקמת עסק חדש, סגירת פערי תזרים ומימון ההון החוזר, ופיתוח והשקעה בעסק קיים.
הלוואות חוץ בנקאיות מהקרן הן מהוות יתרון הגדול בכך עבור עסק קטן, הוא שהן אינן יושבות על התזרים השוטף של העסק, וכך לא "חונקות" את החשבון. הקרן מציעה הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה בריביות נמוכות, עם החזרי התשלום נוחים (כולל גרייס לחצי שנה) ותוך הצגת ביטחונות נמוכים (10-25 אחוז מהיקף ההלוואה בהתאם למסלול המימון).
גובה הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה:
הלוואות לעסקים חדשים ועסקים בעלי מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 500,000 ₪
עסקים בעלי מחזור שנתי של מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 8% מהמחזור השנתי האחרון

  1. 2. קרן פועלים לעסקים
קרן המחלקת הלוואות לעסקים קטנים שהוקמה על ידי בנק הפועלים עם כלל ביטוח, והינה המתחרה העיקרית לקרן להלוואות בערבות מדינה. הקרן כאמור מציעה לעסקים קטנים הלוואות בריבית נמוכה ועם החזר התשלומים נוח (כולל גרייס של עד 12 חודשים). עסק קטן יכול לקבל מהקרן הלוואה בסכום של עד 500 אלף שקלים או עד 10% ממחזור ההכנסות השנתי - הגבוה מבניהם. ההלוואות ניתנות עבור צרכי הון חוזר, ביצוע השקעות בעסק, ועבור עסקים חדשים שנמצאים בשלבי הקמת הפעילות החדשה.

  1. 3. קרן נתן הלוואות לעסקים קטנים ועסקים חדשים ללא ריבית
הקרן מעניקה הלוואות לעסקים קטנים ועסקים חדשים ללא ריבית!! מדובר בקרן פילנתרופית ללא מטרות רווח לעידוד יזמות בישראל, והיא מעניקה הלוואות לעסקים קטנים בגובה של עד 240,000 ₪ ללא ריבית וללא ביטחונות. כאמור, רק עסק חדש יכול לקבל את ההלוואה, וזאת לאחר שהציג תכנית עסקית מפורטת שמעידה על פוטנציאל עסקי גבוה ועל יכולת החזר של ההלוואה.

יזמים רבים מגישים בקשות להלוואה וזאת בשל העובדה כי הקרנות השונות מציעות הלוואות לעסקים קטנים בריביות ובתנאים אטרקטיביים ביותר. בשל הפניות הרבות, מעט מאוד מהבקשות מאושרות. עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן להעלות באופן משמעותי את הסיכוי לקבלת ההלוואה לעסק חדש, על ידי כתיבת תכנית עסקית מותאמת והגשתה למסלול המתאים ביותר. כמו כן, הכנה לראיון עם מנהלי הקרן והצוות המלווה היא קריטית, ועשויה לעשות את ההבדל בין דחיית הבקשה לאישורה.
 
 
 
 
הלוואות לעסקים קטנים
 
 
צור קשר
 
התקשר אלינו
 
052-8855244
 
השאר פרטים ואנו ניצור איתך קשר