במהלך השנים יצא לי לא פעם לפגוש יזמים צעירים או לקוחות שעבדו כשכירים, בעלי ידע, יכולת, ורצון לפתח רעיון או לייצר מוצר או לתת שירותים באופן עצמאי. במהלך התקופה , אותם שכירים או יזמים מתלבטים ומתייעצים עם המשפחה עד שהם מגיעים למסקנה הנדרשת והיא לפתוח עסק!!
אז סוף סוף החלטתם להקים עסק חדש משלכם? הרבה מזל טוב! פתיחת עסק הינו מהלך מורכב ומאתגר, אך הוא לא מוכרח להיות קשה לאורך זמן, ועם העידוד והמידע הנכון, ניתן לגלות שהוא אפילו מהנה ונעים.
חשוב לי לציין כי לפני שאתם מתחילים לצאת לדרכם המאתגרת וממש לפני פתיחה של העסק שלכם, או אולי שדרוג של עסק שקיים, כי קיימת אפשרות לקבל הלוואה לצורך הקמה עסק או הרחבת עסק קיים, בערבות מדינה.
מדינת ישראל מעוניינת לעודד את פעילותם של עסקים קטנים בישראל, בעלי פוטנציאל להתפתח וליצור מקומות עבודה חדשים בישראל. לצורך כך מפעילה המדינה מזה למעלה מעשור קרנות ייעודיות במסגרתן מועמדות לעסקים הלוואות לצרכי הון חוזר והשקעה.

אז לפני שאתם קופצים לסניף הבנק הקרוב לעסקכם כדי לבקש הלוואה, חשוב שתדעו כי קיימת אפשרות לקבל הלוואה בערבות מדינה ולהלן תנאי הסף לקבלה:

 
  • הלווה הינו עסק קטן או עסק בינוני המאוגד בישראל.
  • לעסק אין כל חוב לרשויות המס בישראל.
  • חשבון העסק או חשבונו הפרטי של מי מבעלי המניות בעסק אינו מוגבל או מעוקל ו/או מועמד להגבלה.
  • העסק אינו מצוי בהליך כינוס נכסים ו/או פירוק ו/או הקפאת הליכים ו/או הסדר נושים ואין נגדו הליכי הוצאה לפועל כלשהם.
  • לעסק לא קיים חוב שהוגדר "חוב פגום" (על פי הגדרות בנק ישראל) בחשבונות הקיימים בבנק.
  • העסק המבקש הלוואה יעביר לגוף המתאם מכתב ויתור סודיות בנקאית לצורך בדיקה כי חשבונות העסק מנוהלים באופן תקין ולקבלת כל אינפורמציה נדרשת לצורך בחינת הבקשה.
 
ההלוואות ניתנות ללקוחות כל הבנקים, לעסקים קטנים ובינוניים עד מחזור של 100 מ' ₪. לצורך עמידה בתנאים יש לבצע בדיקות כלכליות וכן יש להגיש לקרן תוכנית עסקית מפורטת. התוכנית העסקית עבור עסקים חדשים, מגדירה לקרן את הצורך במוצר ו/או בשירות, העומדים בבסיס היוזמה העסקית. דרישות הקרן בין היתר הינן הצגת מבנה התומך בפעילות זו וחשוב מכל, את הפוטנציאל הגלום בפעילות. עבור עסקים קיימים, מהווה התוכנית העסקית בסיס לתקציב עבודה שנתי ורב שנתי, המגובש לאחר ניתוח מעמיק של הסביבה העסקית בה פועל העסק. פעילות קיימת חייבת מטבעה להתעדכן מעת לעת, ולהתאים עצמה למציאות המשתנה.
לחילופין, תוכנית עסקית נדרשת עבור עסק קיים, במקרים בהם עולה צורך בשיפור ו/או בהתאמת תהליכים בעסק, או כאשר העסק עומד בפני פעילות עסקית חדשה או הרחבת הפעילות העסקית הקיימת, ומבקשת לבצע בדיקות כלכליות שונות להיתכנות מסודרת טרם ביצועה בפועל.
על מנת שרעיון עסקי יקרום עור וגידים, ויקבל אישור מהקרו כאמור בין אם מדובר ברעיון להקמת עסק חדש או במסגרת פיתוח עסק קיים, או על מנת שעסק קיים ישמר הצלחתו לאורך זמן, עליו להתבסס על יסודות מוצקים של תכנון ארוך טווח והתנהלות עסקית מבוקרת וידועה מראש. בדיקות כלכליות שעל פיהן נערכת התוכנית העסקית מהווה מתווה דרך ומצפן להמשך הדרך ולאורך זמן.

ההמלצה שלי כאמור לכל בעל עסק או יזם, שלו רעיון חדשני למוצר, פרויקט, מיזם, היא לעבור תהליך מקדים של בחינה מדוקדקת וקפדנית של פעילות העסק הצפויה. תהליך הבדיקה הכלכלית מבוצע ע"י רואה חשבון בעל ניסיון וידע בתחום מהווה תנאי מקדים לקבלת הלוואה מהקרן והתנהלות נכונה מול נותני האשראי. בתום הבדיקה הכלכלית מגיש רואה החשבון לקרן תוכנית עסקית לצורך אישור הלוואה. התוכנית העסקית נכונה שתוגש לקרן מצמצמת את חוסר הוודאות ומגדירה את הסיכונים לבעל העסק. בעזרת שילוב נכון בין תוכנית עסקית ורואה חשבון בעל ניסיון וידע בתחום, תזכו להגיע לשלב הגשמת החזון שלכם להופך לעסק מצליח ובר קיימא.
 
 
 
 
הלוואה לעסק שלך בערבות מדינה
 
 
צור קשר
 
התקשר אלינו
 
052-8855244
 
השאר פרטים ואנו ניצור איתך קשר